Ana Sayfa Yemek Bisküvili çilekli pasta

Bisküvili çilekli pasta

58
0
Paylaş
Bisküvili çilekli pasta
Bisküvili çilekli pasta

Sıcak havalarda soğuk bir pasta yemek isteyenler için hazır malzemelerle yapılan bisküvili çilekli pasta yapılması son derece kolay, “Anında yaptık, yedik ve bitti” diyebileceğiniz pasta çeşitlerinden biridir.

Bunun için kullanacağınız hazırlanmış malzemeler pötibör bisküvi, 1 paket vanilyalı puding, süt ve meyve olarak çilektir.

Malzemeler:

22 tane pötibör bisküvi

1 su bardağı süt(bisküvileri nemlendirmek için)

1 paket vanilyalı puding

3 orta yükseklik su bardağı süt(puding için)

Sosu için:

1 yemek yemek tabağı çilek ve 2 çorba kaşığı toz şeker çilekleri harmanlamak için

1 çorba kaşığı tereyağı

1 su bardağı reçel suyu ya da içme suyu

1 çorba kaşığı nişasta

1 çorba kaşığı toz şeker

Yapılışı:

Çukur bir barbar 1 su bardağı süt konulur ve bisküviler ıslatılarak kare şeklindeki küçük bir borcam kaba çift kat olarak dizilir.(11 tane bisküvi altta 11 her birine ikinci kat olarak)

3 su bardağı sütün içine 1 paket vanilyalı puding koyulur ve bir kaşıkla karıştırarak koyulaşana değin pişirilir. Koyulaşan puding bisküvilerin üzerine dökülür.

Çilekler dairesel dilimler halinde kesilir ve 2 çorba kaşığı toz şeker ile harmanlanır. Bir tavaya 1 su bardağı su veya reçel suyu konulur, 1 çorba kaşığı toz şeker ve 1 çorba kaşığı nişasta eklenerek bu suyun içinde eritilir. Nişasta pelte haline gelince 1 çorba kaşığı tereyağı ilave edilir ve yağ eriyince çilekler ilave edilerek bir müddet kaşıkla karıştırarak çilekler ile pelte birbirine yedirilir ve soğuyan pudingin üstüne dökülür.

Pastamız soğuduktan sonradan borcam kabın üzeri streçle kapatılarak buzdolabında en ince ayrıntısına kadar soğuması sağlanır.

İyice soğuyan bisküvili çilekli pasta özlem edilirse çikolata sosu eşliğinde servis edilir.

Afiyet olsun.