Ana Sayfa Yaşam Salon İKSV’de 28 Kasım Haftası

Salon İKSV’de 28 Kasım Haftası

95
0
Paylaş
Salon İKSV'de 28 Kasım Haftası
Salon İKSV'de 28 Kasım Haftası

Doğan Kitap’la İstanbul hakkında bir söyleşi 
28 Kasım Salı, 20.00

Salon ve Doğan Kitap işbirliğiyle düzenlenen söyleşiler dizisi devam ediyor. Bu ayın konukları nev-i şahsına münhasır yetenekli oyuncu Gonca Vuslateri ve son zamanlarda oyunculuktan yazarlığa geçiş yapan Kemal Hamamcıoğlu olacak. “Gözlerim İstanbul’a birincil geldiğim gibi” başlıklı söyleşide İstanbul’a ve İstanbul’da olmaya dair bir sohbet gerçekleştirecek. 28 Kasım Salı akşamı Salon sahnesinde neşe saçan bir sohbet için misafirlerini bekleyen ikilinin gerçekleştireceği söyleşinin tüm yerleri tükendi. 

Nordik tınıların hayranları Norveç’in buzlar kraliçesi Siv Jakobsen ile Salon’da buluşuyor
29 Kasım Çarşamba, 21.30

Norveçli şarkıcı laf yazarı Siv Jakobsen, Norveç’in müzik dünyasına kazandırdığı yeni isimlerden. İsmi çoğu kez fazla yakın arkadaşı Moddi, Einar Stray Orchestra gibi isimlerle anılıyor. Ane Brun, Damien Rice, Joni Mitchell gibi şarkıcı laf yazarlarından ilhamını alarak kendini yetiştiren Jakobsen, Sofar Amsterdam performansında seslendirdiği Britney Spears hiti “Toxic” yorumuyla dikkatleriyle ziyadesiyle üzerine çekti, şarkıya getirdiği yaylıların baskınlığındaki yankı zerafetle herkesin kalbinde kendine yer edindi. Kendini en ince ayrıntısına kadar ileri taşıdığı birincil albümü ‘The Nordic Mellow’ ise Ağustos’ta yayımlandı. Sesiyle, yeteneğiyle ve güzelliğiyle hayranlık uyandıran Jakobsen ilk kez İstanbul’da, Salon sahnesinde. Konserin biletleri ayakta 45 TL, öğrenci 35 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV belli başlı gişeden temin edilebilir.

Moses Boyd elektronika ve cazı birleştiren hayran eden müzikal tarzıyla Salon’da
30 Kasım Perşembe, 21.30

Londralı neo caz davulcusu ve prodüktörü Moses Boyd, kısacık kariyerinde daha çoktan 2014’te Yılın En İyi Genç Caz Müsiyeni Ödülü, 2015’te MOBO Ödülleri’nde En İyi Caz Müzisyeni, 2016’da Gilles Peterson Worldwide Awards’da “John Peel Daha Fazla Caz Çal Ödülü (John Peel Play More Jazz Award)” ve Jazz FM’den iki öbür ödül topladı. Lonnie Liston Smith, Ed Motta, Little Simz, Four Tet, Floating Points, Sampha, Zara McFarlane, Gilles Peterson gibi isimlerle çalıştı. Clash dergisi onu “mütevazı ama istisnai tarzıyla İngiltere cazının yükselişinde büyük rol oynadı” diyerek tanımladı. Grubuyla The Exodus, tek başına da Solo Exodus olarak sahneye çıkan cazın yeni ismi, grime, elektronika ve cazı birleştiren hayranlık uyandıran müzikal tarzıyla cazseverlerle Salon’da buluşacak. Konserin biletleri masa 50 TL, ayakta 40 TL, öğrenci 30 TL edinmek üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV esas gişeden temin edilebilir.

Liars yeni albümünden parçalarını hayranlarıyla paylaşmak üzere Salon’a davetli oluyor
1 Aralık Cuma, 22.00

New Yorklu dance punk, art rock grubu Liars, her yeni albümünde yepyeni bir enerjiyle ortaya çıktı. Bu heyecanlı ve ateşli havasıyla gencecik bir grup duygusal verse de adeta yirmi yıldır çalışmalarına birlikte devam ediyorlar. Farklı müzikal tarzları denemekten hiç korkmayan Liars, birincil albümlerinden bu yana cesurca attığı adımlarla tekrar tekrar merakla takip edilen bir grup oldu. Pitchfork’un en iyi yeni albümler listesine girerek kendine haklı bir yer edindi. Hemen ise uzun zamandır beklenen yepyeni albüm “TFCF”nin turnesi zarfında, bütün yedi yıl sonra, tekrar Salon’da. Konserin biletleri ayakta 50 TL, öğrenci 40 TL almak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV başlıca gişeden temin edilebilir. 

Fazlasıyla bilinen, keza ruha dokunan melodilerle Anna RF bir kez daha Salon’da
2 Aralık Cumartesi, 22.30

Elektronik, etnik ve reggae grubu Anna RF, Shaharut Çölü’nden başlayan yolculuğunda dünyanın çoğu yerini keşfe çıkıp doğuyla batı ezgilerini oryantal ve modern enstrümanlar, analog ve dijital seslerle birleştirip kendi benzersiz tarzlarından çok daha fazlasını, iki taraflı bir hissi yarattılar. Kabak kemane, klarnet, def ve herzamanki gitar ile üretilebilecek en tanıdık, bir böylece da kucaklayıcı sesleri üretiyorlar. Geçtiğimiz yıl tüm biletleri tükenen bir konsere imza attıktan daha sonra, hayranlarıyla kavuşmak, tanışmadıklarıyla tanışmak üzere tekrar Salon’a davetli oluyorlar. Konserin biletleri ayakta 60 TL, öğrenci 45 TL edinmek üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV belli başlı gişeden temin edilebilir.

Bilet Bilgileri

Konserlerin biletleri, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV asıl gişeden temin edilebilir. (İKSV asıl gişesi Pazar hariç her gün 10.00-18.00 saatleri aralarında açıktır.) Öğrenci biletleri ana gişe İKSV’den temin edilebilir, faaliyet kapasitesi el verdiği sürece öğrenciler sınırsız sayıda kesilmiş bilet satın alabilirler.

Salon etkinliklerinde Vodafone Inkar ve Vodafone FreeZone üyelerine bir bilet alana ikinci bilet hediye. 

Lale Kart sahipleri %25’e varan indirimlerden yararlanabilirler. Keza Lale Kart’ın en genç kategorisi Mavi Lale Kart ile siz de İKSV’yi destekleyebilir, bütün Salon İKSV etkinliklerinde %10 indirimden yararlanabilirsiniz. Mavi Lale Kart sadece 50 TL. Detaylı data için: lalekart.org

Salon İKSV’de bu sezon da  %100 Müzik konseptinde düzenlenecek konserler ve Garanti Bankası sponsorluğunda gerçekleşecek Garanti Caz Yeşili konserleri de izleyicilerle buluşacak. 

MasterCard da Paha Biçilemez İstanbul programı zarfında Salon etkinliklerine katkıda bulunuyor.