Ana Sayfa Yaşam Blonde Redhead IF Beşiktaş’ta

Blonde Redhead IF Beşiktaş’ta

101
0
Paylaş
Blonde Redhead IF Beşiktaş'ta
Blonde Redhead IF Beşiktaş'ta

Blonde Redhead, yeni EP’leri 3 O’clock sonrası Avrupa turnesi zarfında, Freebird Agency ve Vera Müzik organizasyonu ile 20 Şubat 2018 Salı akşamı If Performance Hall Beşiktaş sahnesinde kendine sadık hayran kitlesini bütün dönemlerinden parçaların bulunduğu sihirsel bir müzikal yolculuğa çıkaracak. 

New York’lu alternatif/indie topluluğun temelleri İtalyan ikizler Simone ve Amedeo Pace’in Berklee Music of College’da biraraya gelen Japon Kazu Makino ile birlikte kurdukları jazz trio ile atıldı.

1993 yılında, ismini DNA grubunun bir parçasından alan Blonde Redhead kuruldu ve 90’ların en önemli plak firmalarından Touch & Go etiketiyle yayınladıkları ‘Fake Can Be Just Birli Good’ ve ‘In lahza Expression of the Inexpressible’, arkasından da 4AD’ye geçiş yaptıkları ‘Misery is a Butterfly’ albümleri ile özgün karakterlerini ortaya koydular. Art rock, indie ve shoegaze üçgeninde gezinen üçlü, kendilerine has stillerinde icra ettikleri müzikleriyle dinleyicilere her defasında yenilikler sunmaya devam etti. Elephant Woman, Misery Is A Butterfly, Dr. Strangeluv gibi melankolik klasiklere imza atan kalabalık, her birinde apayrı öyküler anlattıkları dokuz stüdyo albümü ile alternatif müzik sahnesinin en saygıdeğer ve öncü isimlerinden biri.