Ana Sayfa Sağlık Diyet & Beslenme Sıvı diyeti kilo verdirir mi?

Sıvı diyeti kilo verdirir mi?

168
0
Paylaş
Sıvı diyeti kilo verdirir mi?
Sıvı diyeti kilo verdirir mi?

1 ay baştan başa hiç yemek yemek yemeden yalnızca sıvı ile beslenerek yaşayabilir misiniz? Genç bir kadın bunu denedi ve sonuçları ile herkesi şaşırttı. İşte 1 ay boyunca yemek yemek yemeyen ve yalnızca değişken ile beslenen genç kadının hikayesi…
Sıvı diyeti kilo verdirir mi?

Diyetin ilk günleri zorlu geçiyor

24 yaşındaki Tess Koman alkollü içeceklerden ve katı yiyeceklerden uzakta duracağı,bol sıvı ile  besleneceği diyetin ilk günlerinde farklı alanlara yönlendirilmiş zorluklar çekiyor. Birincil günlerde tez pes eden ve katı gıdalar alan Tess’i bu süreçte ailesi perhiz yapmaya ikna ediyor. 

Tess birincil günlerde doktorun önerdiği vanilyalık, 250 kalorilik içecekten günde 5 bardak içiyor. Meslek yerinde ve evde birincil günleri fazla güç geçiren Tess, jurnal değişken içeceklerinin yanı sıra bitki çayı takviyesi de yapıyor. 

Sıvı diyeti kilo verdirir mi?

‘’Diyetten kimseye bahsetmek değil’’

Hayatını değiştirmeye karar veren ve bu yolda sağlığını negatif etkileyen kilolardan kurtulmak için istikrarsız diyetine başlayan Tess Koman ailesi ve yakın arkadaşları açık havada, çevresindeki hiç kimseye bu diyetten bahsetmiyor. Yaşadığı süreçteki zorluklardan bahseden Tess abur cubur yemeyi, ballı hardalı fazla özlediğini, hiç aç kalmasa da psikolojik olarak fazla yıprandığını ve bu durumun çevresindekilere karşısında daha kavgacı bir söylev içinde neden olduğunu da sözlerine ekliyor.

Sıvı diyeti kilo verdirir mi?

‘’Sosyal hayatım fazla etkilendi’’

Tess diyet boyunca hiç beklemediği bir biçimde sosyal hayatının etkilendiğinden de laf ediyor. Arkadaşlarıyla yemek yeme üstüne planlar yaptığını daha iyi fark eden Tess bu süreçte arkadaşlarıyla takılmayı bir süreliğine rafa uyandırmak zorunda kalıyor. 

Sıvı diyeti kilo verdirir mi?

3.hafta ile birlikte alışmaya başlıyor

3. hafta ile birlikte Tess bu yeni beslenme düzenine alışmaya başlıyor. Arkadaşları ile sadece yemek yemek yeme programları ile sosyalleşmek yerine daha bambaşka planlar organize etmeye başlıyor hatta bu süreçte katıldığı bir düğünde iradesine dominant olarak hiçbir şey yemiyor. Düğünde fazla mutlu olduğunu ve kendini iyi hissettiğini söyleyen Tess ruh halini şu şekilde tanımlıyor:”Mutluluğum bağırsağımdaki acıdan daha büyüktü. Eve döndüğümde kendimle gurur duydum.”

Sıvı diyeti kilo verdirir mi?

Sonunda diyet bitiyor!

Sonunda diyetin sonuna gelen Tess bir ay her tarafında diyete sadık kaldığı için çok mutlu ve kendisiyle kibir duyuyor. Bu süreçte 6 kilo verdiğinden bahseden Tess bununla birlikte bağırsaklarının artık daha sağlıklı bir biçimde çalışmasından ve mide ağrılarının azaldığından nedeniyle da çok memnun olduğunu dile getiriyor.

Sıvı diyeti kilo verdirir mi?