Ana Sayfa Sağlık Çocuğunu sosyal medya ilgisi için öldürdü

Çocuğunu sosyal medya ilgisi için öldürdü

133
0
Paylaş
Çocuğunu sosyal medya ilgisi için öldürdü
Çocuğunu sosyal medya ilgisi için öldürdü

Reuters’in haberine kadar New Yorklu 27 yaşındaki Lacey Spears, oğlunu esrarengiz hastalığının sosyal medyaya ilgi görmesini istediği için artı tuzlu vererek öldürdü.

20 yıl ile ömür boyu hapis cezasıyla hakkında dava açılan anne, 5 yaşındaki oğlunun rahatsızlık günlüklerini “Garnett’s Journey” ( Garnett’ın yolculuğu” adıyla yayınladı. Savcı, 25^yıldan az olmamak kaydıyla dava açılmasını talep etti.

Garnett’ın hastalığının annesi kadar tetiklendiği ve Hastanedeyken oğlunu besleyen tüpe ölümcül dozda tuz ekleyerek ölümüne yol açtığı gerekçe gösterildi. Cani annenin tüm bu zaman baştan başa bloguna ve Facebook’a resim yüklemeye de devam ettiği belirtildi.

Bölge savcısı annenin kendi ilgi ihtiyacı için çocuğunu sürekli hasta biri olarak yansıttığını ve daha pozitif dikkat çekmek için onu öldürdüğünü iddia etti.

Savunma avukatları ise annenin masum olduğunu iddia ederek hastane yetkililerini suçladı.

Lacey Spears davayı inceleyen uzmanlara, babası bir trafik kazasında ölen oğlunun Crohn ve Çölyak hastalığından muzdarip olduğunu belirtti.
İddia makamı ise akıcı tedaviyle sıradan bir hayat sürebilecek ufak çocuğun annesi tarafından hasta edildiğini ve sonunda sosyal medyada ilgi sürüklemek için öldürüldüğünü belirtti.