Ana sayfa Sağlık Genel Sağlık Kendinize en uygun sporu nasıl seçersiniz?

Kendinize en uygun sporu nasıl seçersiniz?

84
0
PAYLAŞ

Kendinize, ruh durumunuza en uygun sporu nasıl bulursunuz? Hangi spor sizi yansıtıyor?

İçinizdeki Öfkeyi atmak için; kick boks yapın

Bu yüksek enerjili kardiyo sınıfı, sizi harikka bir biçimde terletmek için planlanmıştır. Egzersiz süresince, geçirdiğiniz öfkeli bir günün duygularını yumruklayın! Kick boks ile ciddi bir ter dökersiniz ve tüm hiddetinizi o spor salonunda bırakırsınız, salgıladığınız endorfinin hafifliği ile oradan uzaklaşırsınız. Yalnızca şunu unutmayın: Duygularınızı ve içinizdeki öfkeyi egzersiz ile atmak iyi bir şey, ancak aynı zamanda vücudunuzu dinlemeniz ve “dur” dediği yerde kesinlikle durmanız gerekiyor. Egzersiz programlarında vücudunuza çok sert davrandığınızda, kendinize hasar vermeniz son derece mümkün ve yaygın bir durumdur.

İş ve özel Hayatınız da fazlaca stres yüklü iseniz; yoga yapmayı deneyin

Zihninizi eğitmeniz gereken en doğru zamanlardan biri, evham ve stresle meşgul olduğu vaziyetlerdir. Bedeninizi akılsal, fiziksel ve duygusal olarak yatıştırmak için egzersiz programınızdan faydalanın. Yoga, bu iş için ideal bir egzersiz sistemidir. Bu dikkat gerektiren egzersiz, bedenin stres atmasına ve nitelikli bir gece geçirmesi için serinkanlılaşmasına takviyeci olur. Şahsi merkezinizi yine tertip ederek, derin ve denk soluklar almaya odaklandıkça, stres seviyeniz de ciddi şekilde düşer.

Mutlu musunuz; koşu yapın

Kendinizi son derece iyi seziyorsanız pozitif enerjinizden faydalanın ve en beğendiğiniz koşu rotasını tanımlayın. İyimser tavrınızın adımlarınıza nasıl tesir ettiğini görünce, siz de afallayacaksınız! Ayrıca koşmanın beyin performansını çoğaldırdığı, kalbinizi gözettiği ve iyi bir gece uykusu garanti ettiği ispatlanmış bir hakikat. Bu mutlu havayı, endorfinle birleştirmek gerçekten şahane bir gün geçirmenizi sağlayacaktır.

Duygusal olarak çökmüş, üzgün müsünüz; yüzmeyi deneyin

Vücudunuzu serinkanlılaştırıcı, mavi bir havuza sokun ve her kulaçta ruh halinizi kendinizden uzaklaştırın. Yüzme, kendi temponuzda ilerlediğinizde ve kendi ritminizi sezdiğinizde, size hem akılsal hem de fiziksel olarak kendi alanınızda çalışma imkânı verir. Ayrıca düşük tesirli kardiyo egzersizinin en iyi halidir ve eklemlerinize zarif davranarak kalp atış hızınızı çoğaldırır. Su, size aynı anda ferahlatıcı ve hafifletici bir his verir; hatta bazı uzmanlar kumpaslı olarak yüzmenin bunalım bulgularını ortadan kaldırabilecek kadar eforlu olduğunu iddia ediyorlar!

Fazlaca telaşlı iseniz ; boot camp asker idmanı egzersizlerini deneyin

Bu grup çalışmasını kendinize alan okumak için kullanın. Yüksek tempoyla ilerleyen sınıf dersleri, yalnızca kardiyovasküler formunuzu çoğaldırmakla kalmaz, aynı zamanda adale gücünü geliştirir ve süratli şekilde yağ yakmanızı sağlar. Ayrıca çoğu zaman insanlar sınıf dostları ile beraber tuttukları bu arkadaşlık hissi için, bu egzersizi vazgeçemezler. Zira devamlı birbirlerini motive ederler. Orası, pozitif enerjinizi paylaşmak için muhteşem bir yerdir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here