Ana Sayfa İlişkiler & Cinsellik Yılların değişmeyen sorusu: Kaç cm olmalı?

Yılların değişmeyen sorusu: Kaç cm olmalı?

156
0
Paylaş
Yılların değişmeyen sorusu: Kaç cm olmalı?
Yılların değişmeyen sorusu: Kaç cm olmalı?

Erkek cinsel organı deyince aklımıza başlangıçta Antik Yunan mitolojisinde var olan ve bizim topraklarımızda o kadar çok heykelciği bulunan tanrı Priapos geliyor. Priapos’un uzun ve sürekli dikey duran penisi, bereketi, üremeyi sembolize eder. Yüzyıllardır bu böyle devam ediyor, erkekler, penis boyutuna siklet veriyor ve kadınlar da benzer şekilde… Çünkü ademoğlu içgüdüsel varlıklardır. Yaşlanmayı durdurmak istememizin nedeni, vefat etmek istemeyişimizdir, penisin boyutunun önemi ise, ayrıntılarıyla doğurganlık, artma ve üreme içgüdülerimizden geliyor. Oysaki penisin boyutu ile doğurganlık arasında tanıdık bir paralellik değil. Fakat olayın bambaşka bir boyutu daha var.

Erkekler tatmin edici bir görsellik istiyorlar. Bunun altında yatan ise sahiden eşine doyurucu bir cinsel tecrübe yaşatmak. Tıp doktorları olarak bizler ne kadar, uzunluğun herhangi bir katkısı yok desek de, erkek buna inanmayacaktır. Kaç cm olmalı diye bir soru çok lâf anlamaz. Aynen burun ameliyatlarında olduğu gibidir fiilen. Eğer birey kendini daha estetik bir burunla iyi hissedecekse ve mevcut koşul onu mutsuz ediyorsa, özgüven yaşatıyorsa, estetik cerrahiden yardım alınabilir” açıklamasında bulunan Estetik, Plastik ve Rekonstrükrif Cerrah Op. Dr. Bülent Cihantimur, erkek genital estetiğinin, erkeklerin cinsel özgüvenini sağlamlaştırdığını vurguladı.

Yağ enjeksiyonunu tercih ediyoruz

Erkek genital estetiğinin içerisinde ele alınan penis büyütme operasyonunu 2 farklı şekilde yaptıklarını söyleyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, ilk olarak yağ enjeksiyonuna değindi:” Penis büyütme operasyonunu yağ enjeksiyonu ile yapıyoruz. Hastamızın kalça, bel ya da mevcut bölgesel yağ neresinde varsa, o bölgeden bir arz yağ alıp, bunu kök hücreden zengin ülkü getiriyoruz. Peşinde bu istikrarsız, canlı ve kök hücreden zengin yağı, penis her tarafında enjekte ediyoruz.

Bu şekliyle hastanın penis gövdesi takviye edilen yağ birimine kadar 2 katı büyüklüğe, gözle görülür bir kalınlaşmaya ulaşabilir. Penisin boyu 2-3 santim uzar lakin esas çoğalma enine doğru sağlanır. Eğer hasta daha büyük bir uzunluk istiyorsa, bu sefer leğen kemiğinin hemencecik aşağıda bulunan ve penisin emrindeki olduğu asıcı bağı bir tedarik kesiyoruz. Bu kesme işlemi, erkeğin üreme fonksiyonuna, ereksiyonuna veya libidosuna herhangi bir hasar vermez. Yalnızca emrindeki bulunduğu asıcı bono biraz kesilir ve penisin öne doğru uzaması kolaylaştırılmış olur”.

Kök hücrenin iyileştirici etkisi

“Penis kalınlaştırma operasyonunda hastanın kendi yağından elde ettiğimiz kök hücreli enjeksiyonunun çok fazla artısı var. Ilk Olarak herhangi bir kesi yapılmadan, noktasal girişlerle operasyon tamamlandığı için, iz kalmaz. Kök hücrenin iyileştirme etkisi ile hastamız çabucak toparlanır ve sıradan 1 hafta içerisinde faal cinsel yaşantısına dönebilir. Yağ enjeksiyonun bir diğer avantajı ise, içerisindeki kök hücrenin yaşayan dokular olmasından ötürü, işlemin kalıcı olmasıdır” diyen Cihantimur, yağ enjeksiyonunda kendi geliştirdiği ve dünya tıp literatürüne giren Cihantimur Yağ Transfer sistemini kullandığını ve bu teknikle transfer edilen yağ dokunun içindeki kök hücrenin, tamamına yakının yaşama olanağı bulduğunu da ekledi.