Ana Sayfa İlişkiler & Cinsellik Yatakta iyi olduğunu düşünenler çoğunlukta

Yatakta iyi olduğunu düşünenler çoğunlukta

132
0
Paylaş
Yatakta iyi olduğunu düşünenler çoğunlukta
Yatakta iyi olduğunu düşünenler çoğunlukta

DTK International’ın internet üzerinden yaptığı geniş detaylı seks araştırması, cinsellik konusunda söylenen yalanlardan tek kişilik ilişkiye öyle çok konuda ilginç veriler sunuyor.
   
Afiyet endişeleri: HIV/AIDS ve gözden düşmüş gebelik seksle ilgili en çok üzüntü duyulan konular. Katılımcıların     genelinde cevaplar ortalama yüzde 45 oranıyla HIV/AIDS’e odaklanıyor. Yüzde 11’e varan oranla belirtilmiş hiçbir konuda üzüntü duyulmaması, bu yöndeki bilinç eksikliğine muhabere ediyor.

Veriler ne diyor? Afiyet Bakanlığı, Türkiye’deki AIDS vakası sayısının haziran 2010 itibarıyla 2 bin 711’e ulaştığını bildiriyor. Etkilenen kişilerin çoğunluğu 25 yaş altındaki gençler. Vakaların 638’ini HIV ile enfekte olanlar, 2 bin 73’ünü de taşıyıcılar oluşturuyor. Bunların yüzde 52’si heteroseksüel cinsel ilişkiyle hastalığa yakalanmış.

Tek gecelik ilişki: Bayan katılımcılar bir gecelik ilişkilere sıcak bakmıyor. Yüzde 49’u “Hayır” ya da “Hiçbir zaman” diyor. Erkeklerin yüzde 61’s ise tek gecelik ilişki yaşadığını belirtiyor. Erkek katılımcıların üçte biri ertesi gün ismini hatırlamadığı biriyle seks yaptığını belirtiyor. Bu erkeklerin yüzde 30’u evlilerden oluşuyor. Bekar olanların oranıysa yüzde 35.

Çoğul partnerlik:“Üçlü cinsel ilişki yaşadınız mı?” sorusuna erkeklerin yüzde 47’si “Hayır” derken bu oran kadınlarda yüzde 69. “Yapmadım ama  yapabilirim” diyenlerin oranıysa yüzde 42. “Evet” diyenler katılımcıların yüzde 9’unu oluşturuyor.

Oral seks: Katılımcıların geneli oral seks yapmaya olumlu bakıyor. Oral seks yaptığını belirten kadınların oranı yüzde 70. Erkeklerinse yüzde 64’ü oral seks yaptığını belirtiyor. “Hiçbir zaman yapmam” diyen kadınların oranı da yüksek, yüzde 20. Ayrıca her iki cinsiyet için anal seks yapmak oranı yüzde 46 olarak belirlendi.

Farklı mekanlar: “Dışında seks yaptınız mı?” sorusuna “Evet” diyen erkeklerin oranı yüzde 62. Kadınlarınsa yüzde 49’u erkeklerle benzer cevabı veriyor. “Hiçbir süre yapmam” diyen erkeklerin oranı yüzde 17’de kalırken, kadınlar yüzde 32 ile aradaki farkı açıyor.
Kadınların yüzde 65’i, erkeklerinse yüzde 60’ı yatakta iyi olduklarını söylüyor. Ayrıca katılımcıların dörtte biri internette tanıştıkları biriyle seks yaptıklarını belirtiyor. “Çıplak yüzdünüz mü?” sorusuna erkeklerin yüzde 31’i, kadınlarınsa yüzde 21’i “Evet” diyor. “Hemen Şimdi değil fakat yapabilirim” diyen kadınların oranı da yüzde 40’ı buluyor.

Yalanlar… “Partnerinize kaç kişiyle cinsel ilişki yaşadığınız hakkında yalan söylediniz mi?” sorusuna “Hayır” diyen erkeklerin oranı, yüzde 56. Kadınlarda bu oran, yüzde 63. Partnerine daha az kişiyle birlikte olduğunu söyleyen kadınların oranı yüzde 33 olurken, daha artı kişiyle seks yaptığını bildiren erkeklerin oranı yüzde 4.

“Kendi pozisyonumu kendim yaratırım” diyen kadınların oranı yüzde 52, erkeklerde bu oran yüzde 56’yı buluyor. 

İspanya’da düzenlenen ‘Haydi Seks Hakkında Konuşalım’ adlı bir konferansta ülkelerin cinsel ilşkiye girme sıklığı açıklandı. Buna kadar;

Ayda kaç kere seks yapıyorsunuz?                                  

                                Erkek         Kadın

Romanya               12                11
Polonya                  12                 9
Bulgaristan            11                9
Rusya                     11                13
Ukrayna                  11                9
Slovakya                 10                9
Çek Cumhuriyeti     8                8
Türkiye                      7                7

Ertesi gün hapı nedir, ne dek etkilidir?