Ana Sayfa İlişkiler & Cinsellik Vajinal deformasyon boşanma nedeni!

Vajinal deformasyon boşanma nedeni!

142
0
Paylaş
Vajinal deformasyon boşanma nedeni!
Vajinal deformasyon boşanma nedeni!

Genital  Estetik konusunda ülkemizin önde gelen doktorlarından keza kadın doktoru ayrıca genel cerrahi uzmanı hem de cinsel terapist olan Op. Dr. Ebru Zülfikaroğluhergün benzer yakınmalarla pekçok telefon ve mail aldığını itiraf ediyor. Bu duruma zemin hazırlayan en sık niçin,  bağlı ancak doğum sonrası çoğalan vajinal deformasyonlar.  

Normal doğum sonrası karşılaştığımız epizyotomikesisine bağlı vajina yapısında oluşan daimi hasarlar vajinal genişleme ve gevşemelere neden olur.

Bu şart artan bir şekilde cinsel birliktelikdeçiftlerin her ikisi için de sorun olmaya başlar. Cinsel ilişki sırasında Sancı, cinsel doyumda azalma ve cinsel ilişki sıklığında azalmaya zemin hazırlar. Zaman içinde kadının kendine olan güveni azalır ve cinsel isteksizlik gelişir.

Son yıllarda cinsel hayatla vajina estetiği arasındaki bu ilişki, kadınların vajinal estetik (vajinoplasti ya da Vajina daraltma) operasyonlarına daha sık başvurmasına niçin olmaktadır.

Her geçen gün daha çok yaygınlaşan vajinal estetik operasyonlar ile kadınlar psikolojik kaygılarını düzeltmekde ve kendilerine güvenlerini artırarak cinsel hayatlarındaki mutsuzluklarını ortadan kaldırmaktadır.

Lazer teknolojisi baştan sona ameliyat, duyumsuzlaşma, kesi ve dikiş gerektirmeden, fazla kısa bir sürede vajina kanalını sıkılaştırıyor. Operasyon gün içinde 20-25 dakika gibi kısa bir sürede uygulanabiliyor ve hasta anında sıradan yaşantısına devam edebiliyor. Tatbik sırasında veya sonrasında acı yaşanmıyor ve komplikasyon oluşma riski yok.

IntimaLase, lazer ışınlarının dokularda oluşturduğu foto-termal etki ile yeni kolajen üretimini tetikliyor. Bu tesir ile tatbik bölgesinde keza mevcut kolajen dokusu çabucak yenileniyor ayrıca yeni kolajen lifleri oluşuyor. Sonuçta vajinal kanalda daralma  ve yenilenme oluyor.
Pek fazla hastada tek tatbik yeterli olurken bazı hastalarda bir ay sonra ikinci bir kullanım gerekebiliyor.
Lazerin ısısı, benzer aletin kullanılmasıyla kan kaybını azalttığı gibi, kan damarlarını da yerinde bir şekilde kapatmaktadır.
Hem cerrahi keza de lazerle vajina daraltma  işlemleri ile, vajina kaslarının toparlanması sağlansa da lazer kullanımıyla ilgili temel faydalar şunlardır:

-Ameliyat, uyuşturma, kesi ve dikiş gerektirmiyor
-Tatbik esnasında ya da sonrasında acı duyulmuyor
-Jurnal yaşantıya hemencecik dönülebiliyor
-Ölçülebilir sonuçlar elde ediliyor
-Yüksek başarı oranları ve hasta memnuniyeti sağlayan etkili bir çözüm
-Komplikasyon riski ve ast etkisi olmayan güvenilir bir sistem
-Öğle arasında bile uygulanabilecek değin kısa sürüyor (30 dk)
Genç yaşlarda cinsel sorunlar ve estetik kaygılarla gelen hastalarımız, ileri yaşlarda rahim sarkması, idrar torbasında sarkma, barsak sarkması, idrarı tutamama hatta rahmin en ince ayrıntısına kadar dışarı çıkması gibi işlevsel bozukluklarla kullanmak zorunda kalırlar.
Cinsel sağlığınızı ertelemeyin…! Eğer bir süredir genital organınızla ilgili sıkıntılarınız var ve bunu paylaşmaktan çekiniyorsanız ve eşinizle önemli sıkıntılar yaşıyorsanız rahatlıkla Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu’nun Ankara’daki kliniğine ulaşıp konuyla ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz…

Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu
EVA Bayan Sağlığı Kliniği Ankara
Tunus cad. 55/6 Kavaklıdere/ Ankara
0312 466 66 05
eva@evakadinsagligi.com