Ana Sayfa İlişkiler & Cinsellik Sertleşme sorununa bitkisel tedaviler

Sertleşme sorununa bitkisel tedaviler

154
0
Paylaş
Sertleşme sorununa bitkisel tedaviler
Sertleşme sorununa bitkisel tedaviler

Sertleşme problemi diğer adıyla iktidarsızlık, günümüzde birçok erkeğin yaşına bakılmaksızın (genç, orta ihtiyar veya ihtiyar) manâlı bir cinsel sorun olarak karşımıza çıkar.  Çünkü sertleşme sorununun altında yatan çoğu faktör olabilir. Sertleşme sorunu ile alakalı bilirkişi görüşü almanıza karşın sorunun çözülmesini sağlayamadıysanız  sertleşme sorunu nebati çare yöntemlerine başvurabilirsiniz. 

Peki, nedir bu sertleşme sorunu nebati tedaviler diye sormaya başladıysanız  sizler için araştırıp bir araya getirmiş olduğumuz  sertleşme sorunu nebati tedavi tavsiyelerini değerlendirebilirsiniz.

Sertleşme sorununa niçin olan faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz;

– Sağlık Durumu durumunun bozulmaya başlaması
– Ruhsal ve hissi problemler 
– Sigara kullanımı
– Uyuşturucu
Alkol kullanımı gibi durumlar sertleşme sorununa niçin olan en kayda değer etkenler arasında yer almaktadır. 

Buhran

Depresyondan felakete uğramış olan erkekler çoğunlukla performans endişeleri ve libido kaybı sebebiyle sertleşme sorunu ile uğraşırlar. Buhran ve anksiyete ilaçlarının iki taraflı bir tabi etkisi de sertleşme sorununa neden olmasıdır.

Yüksek Kan Basıncı: 

Yüksek kan basıncı, penis dâhil elde etmek üzere bütün vücudun kan damarı hasarına neden olur ve bu da sertleşme problemine neden olabilmektedir. Kan Basıncı ilaçlarının yan etkilerinden biri iktidarsızlıktır
Sertleşme sorununa bitkisel yöntemleri denemeden önce bir uzmana danışıp, sorunun kaynağına inmek gerekir. Sorunun kaynağı araştırılıp, öğrenildiğinde daha tez çare edilecektir. 

Yapılan araştırmalar sonucunda sertleşme problemi yaşamış erkekler aşağıda vermiş olduğumuz semptomların bir kısmını ya da tamamını yaşayabilirler;

– Cinsel istekte meydana gelen azalma 
– Ereksiyon sorunu
– Ereksiyona devam etmede zorluk çekme 

Günümüzde çoğu erkeğin müşterek problemi aralarında yer alan sertleşme sorunu çoğunlukla şeker hastalığı hastası, kalp hastası ve obezite hastalığı olan erkeklerde görülmektedir. 
Sertleşme sorunu tedavisinde obezite hastası olan bir bireyi doktor bedenen aktif olmaya veya kilo vermeye yönlendirebilir.

Sertleşme sorunu problemi eğer görmezden gelinirse eksik cinsel hayat, özgüvende büyük oranda düşüş, yüksek derecede endişe gibi problemler kendini göstermeye başlayabilir.

Sertleşme sorununa aleyhinde nebati çare yöntemlerini de deneyebilirsiniz. Bunun için İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği maydanoz ve kereviz kürünü uygulayabilirsiniz. 

Sertleşme sorunu bitkisel tedavi yöntemleri

Kullanılacak olan malzemeler

150-200 gram kereviz (sadece yumrusu)
15 adet taze maydanozdur (beden saplarıyla beraber). 
 300-350 ml su

Nasıl uygulanır?
1-
Kerevizleri  klorsuz suyun içerisine ekleyin ve ağzı kapalı bir şekilde 5 dk boyunca kaynatın. 

2- Beşinci dakikadan sonra üzerine onbeş-onaltı adet taze maydanoz (cisim saplarıyla beraber) ilave ettikten daha sonra kaşıkla karıştırıp, üç dakika daha ağzı kapalı olarak kısık ateşte kaynatmaya devam ediniz. 

3- Toplam sekiz dakika tamamlandıktan sonra ocaktan indirip ılımasını bekleyiniz. Ilıdıktan sonradan süzüp kahvaltıdan bir saat sonra ve öğle yemeğinden yarım saat önce bir su bardağı içiniz ve arta kalanı da buzdolabında koruma altına alınız. 

4- Eğer öğle yemeğinden önce veya kahvaltıdan bir saat sonradan içme imkânınız olmuyorsa akşam hazırlayıp, akşam yemeğinden bir saat daha sonra, öteki yarısını da akşam yatağa gitmeden önce içebilirsiniz. Bu kürü her gün taze hazırlayarak yirmi-yirmibeş gün uygulayınız.  Bu kür yılda iki-üç kez uygulanabilir.

Sirke 

Doğal tedavilerde doğaüstü etkiler sağlayan elma sirkesi sertleşme sorunu tedavisin de de karşımıza çıkıyor. Oldukça etkili olduğu söylenilen elma sirkesini akşam yemeklerinden daha sonra 1 çorba kaşığı tüketmenin iktidarsızlık problemine iyi geleceği biliniyor. 
Oysa bu yöntemi, diyabet ve yürek rahatsızlığı olanların kullanmaları nasihat edilmiyor.

Bakla 

Özellikle de Parkinson hastalığının tedavisinde son derece etkili olan bakla, yüksek miktarda L-dopa adı bahşedilen bir bileşen içermektedir. L-dopa adı verilen bu bileşen, aşırı miktarda alındığında, acı verici ereksiyon haline neden olabilirken, tatmin edici ve uygun miktarlarda bakla tüketildiğinde ise, sertleşme sorununa iyi gelebilmektedir.

Tarçın

Hoş ve hoş kokusu ile tarçın, çoğu afiyet sorununa iyi geldiği gibi sertleşme problemlerine de iyi gelmektedir. Erkeklerin kokulara verdiği tepkileri baz alınarak bir deney üretilmiş ve erkeklerin cinsel organlarına ölçüm cihazı bağlanarak tarçın kokusu koklatıldığında, cinsel organlarına daha fazla miktarda kan akımının olduğu belirlenmiştir. Bundan nedeniyle da tarçının sertleşme problemine iyi geldiği düşünülmektedir.

Anason

Her ne kadar anason, östrojen hormonu taşıyan bileşenler içermesi ile bilinse de, uygun miktarlarda tüketilen anasonun sertleşme problemine iyi gelebileceği düşünülmektedir.