Ana Sayfa İlişkiler & Cinsellik Kim daha çok aldatıyor?

Kim daha çok aldatıyor?

121
0
Paylaş
Kim daha çok aldatıyor?
Kim daha çok aldatıyor?

Zorlama dengeleri değiştikçe kişiler kendilerini eleştiriye daha artı kapatıyor. Son yıllarda artan boşanma oranları da kadınların toplumda bağımsız birer kişi olarak ayakta durabilmesine bağlanıyor. Kariyer konusu ise keza kadınlar ayrıca erkekler için geçerli. Yüksek bir kariyere sahip şahısların gözü biraz da olsa dıştan kayıyor.

Hollanda’da bulunan Tilburg Üniversitesi’nden Prof. Joris Lammers 1,561 profesyonel çalışan üzerinde yürüttüğü araştırmada cinsiyete özellikle daha pozitif tartma verdi. Lammers, “Cinsiyet kadar bakılırsa halk müziği genelde uzun meslek gezilere meydana çıkan erkeklerin aldatmaya daha yatkın olduğunu düşünür. Oysa aldatma yüksek mevkiideki kadınlar ve erkeklerle ilgili bir konu değildir. Bir ilişkide hile yaşanması cinsiyete bağlanamaz” dedi.

Ancak anket sonuçlarına göre yüksek mevkiiye sahip ve mutlu bir aile tablosu olmayan kadınların eskiye oranla aldatmaya daha meyilli olduğu görüldü. Eşinden hoşnut olmayan kadınlar, erkekler kadar cesur davranıp sevgili edinebiliyor. Bu da kadınların zorlama aşağı geçirdiği çocukluktan daha sonra kendi ayakları üzerinde durduğundaki dönemlerde yaşanıyor.

Uzmanlar aile kurumunun önemini ve aldatmanın sorunlu bir şart olduğunu vurgularken, çocuk yetiştirmenin de ileriki yaşamdaki aldatma eğilimini manâlı ölçüde etkilediğini belirtiyor.

Sinir ve stresten uzak bir hayat için, muavin besin takviyelerine göz atmanızda menfaat var!