Ana Sayfa İlişkiler & Cinsellik Kadınların sormaya utandığı cinsellik soruları ve cevapları

Kadınların sormaya utandığı cinsellik soruları ve cevapları

97
0
Paylaş
Kadınların sormaya utandığı cinsellik soruları ve cevapları
Kadınların sormaya utandığı cinsellik soruları ve cevapları

Ne dek aydın olursak olalım bir çoğumuzun sormaya ve cevaplamaya çekindiği hatta utandığı bazı sorular var.

Özellikle konu cinsellik olduğunda kültürümüz ve yetiştirilişimiz sebebi ile fazla da rahat değiliz.

Kadınların sormaya ve cevaplamaya utandığı sorular neler?

Orgazm oluyor muyum?

Yapılan araştırmalar kadınların çoğunun reel orgazma ulaşamadıklarını gösteriyor. Etraflarındaki kadınlardan harika orgazm hikayeleri duydukça bu konuda “Acaba benim demin hissettiğim orgazm mıydı?” demeden duramıyorlar.
Uzmanlar orgazmın genç yaşlarda çok pozitif hissedilemeyebileceğini, orta yaşa içten ve cinsel tecrübenin artması ile fazla daha neşe saçan orgazmlar yaşanabileceğini belirtiyor.

 Sinir yapısı açısından epeyce varlıklı olan klitoris orgazm olmak için uyarılması gereken bir alan. Kadınların büyük bir çoğunluğu cinsel ilişki esnasında orgazm olmamakta.Orgazm olma şekli ve süresi de kadından kadına değişim belirten bir durum.

Cinsel ilişki sonrasında canımın acımasının sebebi nedir?

 Cinsel ilişki sırasında akıcı salgılaması sonucunda kayganlaşan vajina cinsel ilişkiyi kolaylaştıran bir yapıya sahip. Ama bazı durumlarda vajina içerisindeki sıvıda azalma meydana gelebiliyor bu da penisin vajina içerisine girdiği sırada kuruluk olduğundan vajina duvarlarında acıya sebep olabiliyor.

Vajinal sıvıda azalmanın sebebini öğrenmek için mutlaka doktora danışmanızı öneriyoruz.

Arka arkaya orgazm olabilir miyim?

Kadınların erkeklere nazaran orgazm olması ve gerçek hazza ulaşması fazla daha meşakkatli bir meslek ama sevindirici haber kadınların orgazmı sırt sırta yaşama şansları var. Yani bir kadın arka arkaya bir kaç defa orgazm olabilir.

 Vajinal duş gebelikten korur mu?

Yaygın olarak kullanılan doğum kontrol yöntemlerinden biri de vajinal duş. Epeyce ilkel bir usul olarak bilinse de yaygınlığını koruyor. İlişki sırasında içeri dışarı giden spermi su ile arındırmak ne eyvah ama etkin olamayabiliyor. Zira rahime doğru ulaşan spermlerin ne kadarının temizlendiğini anlamak imkansız. En dürüst doğum kontrol yöntemi bir uzmanın önereceği modern doğum denetim yöntemidir.

Regl döneminde cinsel ilişkiye girebilir miyim?

Bu konuda uzmanlar da ikiye bölünmüş durumda. Regl döneminde enfeksiyonlara normalden daha artı açık olan vajinada temizliğe dikkat edilmesi önemli. Bunun yanına regl döneminde ilişkiye girmek partneri de negatif etkileyebileceği düşüncesi bazı kadınları bu konuda çekimser bırakmakta.

Vajinamı nasıl temizlemeliyim?

Vajina temizliğinde kullanılmak üzere yapılmış farklı bir fazla mahsul bulunmakta. Vajina temizliğini klasik sabun ya da duş jelleri ile yapmamamız gerektiği konusunda uzmanlar ısrarla uyarıyor. Oysa bu temizliği sade su ile ahenkli olarak yapmakta hatalı bir seçenek değil.

KırmızıKalp.com