Ana Sayfa İlişkiler & Cinsellik Haftada kaç kez seks yapmak ilişkiyi ayakta tutar?

Haftada kaç kez seks yapmak ilişkiyi ayakta tutar?

152
0
Paylaş
Haftada kaç kez seks yapmak ilişkiyi ayakta tutar?
Haftada kaç kez seks yapmak ilişkiyi ayakta tutar?
Daily Mail’de yayınlanan bir analiz ilişkiyi ayakta yetişmek için haftada kaç defa sevişmeniz gerektiğini ortaya koyuyor.
 
Açık konuşmak icabında uzun süreli ilişkilerde ve evliliklerde haftanın her günü sevişilmediğini hepimiz biliyoruz. Hiç birbirimizi kandıramayalım.
 
Değil yemek yapayım, değil evde toz bulutları dolanıyor etrafı süpüreyim, ay başım ağrıdı, ay pencereden ışık gözüme gözüme vuruyor derken ve hele üstelik büyükşehirde yaşayanlara trafik, toplu nakliye vb dertler eklenince netice apaçık: Sevişilmiyor annem SEVİŞİLMİYOR!
 
Bir ilişkiyi ayakta tutan esas taşlarından biri deri uyumu ve seks iken sevişmeden nasıl sürecek bu ilişki, ne kadar sevişmek gerekli, haftada kaç kez seks yapmalı ve hatta nerede sevişecek bu ırk(!) gibi sorular kafanızı kurcalıyor olabilir.
 
Bilim adamları da bu mühim soruya yanıt bulmak istemiş olacak fakat nedir bunun ideali diye o kadar fazla araştırma üretilmiş.
 
Daily Mail’de yazan seks uzmanı Tracey Cox ise tüm bu araştırmaların sonucunda şunları açıklıyor:
 
– Her gün sevişmek düşünüldüğü kadar etkili yok. Ayda 6 defa sevişen çiftlere bu sayıyı iki katına çıkarmaları söylendiğinde cinsel ilişkiden aldıkları zevkin azaldığı gözlemlenmiş.
 
– Haftada 3-4 kere seks gerçekleştirmek en ideal sayı gibi duruyor. Uzmanlar bu sayının bir ilişkiyi ayakta yetişmek için en ideal rakam olduğunu belirtiyor. Emrindeki trafik vs derdiyle boğuşanlar ilişkiyi ayakta tutayım derken partnerini o yorgunlukla nasıl ayakta tutacak bilemiyoruz lakin o da size kalmış artık.
 
Burada bir anekdot eklemeden geçmeyeyim. Muhakkak her ilişki için bu sayı değişken. Ben illa fakat her akşam bir git-gel yaşamadan yapamıyorum, yok efendim gözüme uyku girmiyor diyorsanız amenna.
 
Var ast böyle ilişkiler, o kadar teninin teninize dokunmadan duramadığınız, onu görür görmez kan akışınızın hızlandığı türde olanlardan bahsediyorum. Böyle bir çiftseniz aynı rutinde devam. Sonuçta herkesin hayatına kimse karışamaz 🙂 
 
Lolipop