Ana Sayfa İlişkiler & Cinsellik Cinselliğin mevsimi olur mu?

Cinselliğin mevsimi olur mu?

151
0
Paylaş
Cinselliğin mevsimi olur mu?
Cinselliğin mevsimi olur mu?

Uz. Dr. Taner Canatar, “Ahlak hastalığı” olarak bilinen vajinismus sorunu ile sık karşılaştıklarını belirterek, “Çoğu genç çiftin evliliğine karabasan gibi çöken, zamanla evliliğin dengesini bozarak boşanmalara değin götüren vajinismus hastalığı, uygun bir cinsel terapiyle yüzde100 tedavi edilebiliyor” diye konuştu.

Canatar, cinsel sorunlar için başvururken çekinilmemesi gerektiğini, bu sorunların da diğer sağlık durumu sorunlarından bambaşka olmadığını, ayıp ve utanma duygularıyla çiftlerin kendilerini mutsuzluğa hükümlü etmemeleri gerektiğini ifade etti.

Cinselliğin mevsimi

İnsanın temel dürtüleri olan yemek yemek, içmek, barınmak, korunmak ve cinselliğin bir zincirin halkaları gibi olduğuna uyarı çeken Dr. Canatar, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Cinselliğin mevsimi olmasa da yaz sıcaklarında fazla yemek yemek yiyerek, tok karnına veya soğuk içecekler içtikten ya da dondurma yedikten sonra cinsel ilişkiye girmek dinç değildir. Sindirim Güçlüğü ve soğuk yiyecekler cinsel enerjide dengesizliğe yol açabilir. Aşırı tok karın performans düşüklüğünden, ereksiyon sorunlarına, cinsel isteksizlikten cinsel başarısızlığa dek çoğu cinsel soruna niçin olabilir.”
yazın gelmesiyle birlikte cinsel istekte artış olabileceğini gösteren Dr. Canatar, “Çünkü güneş ışığı cinsellik için önemlidir, ışık kesildiği süre sevinç hormonu olan serotonin seviyesi düşer, halk daha mutsuz olurlar. Doğanın baharda baştan canlanması gibi insanların cinsel hayatı da baharda ve yazın canlanabilir” dedi.

Uzm. Dr. Canatar, yapılan bir araştırmaya da dikkati çekerek, “Seksin mevsimi bahar ve yazdır. Çünkü halk müziği sekse çağrıyı çoğunlukla koku ve görüntüyle yaparlar. Yazın erotik görsel uyarılar ön plana çıkar ve millet daha gizli giyinirler, dolayısıyla cinsel isteklerde çoğalma olabilir” ifadesini kullandı.