Ana Sayfa İlişkiler & Cinsellik Cinsel isteği azaltıyor!

Cinsel isteği azaltıyor!

110
0
Paylaş
Cinsel isteği azaltıyor!
Cinsel isteği azaltıyor!

Cinsel isteğinizde azalma olduğun ayrım ediyorsanız sebepleri bunlar olabilir…
Cinsel isteği azaltıyor!

Yeterince Uyumamak
Günde önerilen 7-8 saat uykuyu almamak, gün içinde daha artı kahve içmekten diğer şeylere de yol açar. Yapılan araştırmalarda daha fazla uyuyan kadınların ertesi gün daha yüksek cinsel isteğe sahip olduğu görülmüştür. Hatta her büyüyen uyku saatinde, cinsel istek %14 artmaktadır.

Eğer uyku probleminiz varsa nebati çaylar, yatmadan önce yoga ya da sıcak bir banyo gibi sakinleştirici yöntemlerle daha iyi uyumayı sağlayabilirsiniz.

Cinsel isteği azaltıyor!

Çok Artı Kimyasal Tüketmek
Yapılan araştırmalarda görülmüştür ki idrarında ftalatadlı katkı maddesi maksimum yer alan kadınlarda, cinsel gönülsüzlük riski 2.5 kat artmaktadır. Ftalat maddesinin erkeklerde iç salgı bezleri sistemini etkilediği daha önceki araştırmalardan bilinmekte olsa da bu araştırma maddenin kadınlardaki hormonları da etkilediğini göstermiştir.

Özellikle libidoyu etkileyen östrojen ve testosteron hormonlarında değişikliğe sebep olmaktadır. Araştırmacılar gıdalarda yer alan özel bir ftalat türüne odaklanmış olsalar da aynı maddeler günlük ürünlerde de bulunur.

Daha pozitif işlenmemiş ve organik gıdalar tüketerek kimyasallara maruz kalma oranınızı azaltabilirsiniz.

Cinsel isteği azaltıyor!

Depresif Olmak
Depresyon şikayeti olan kadınlarda kışkırtma edinmek, orgazm edinmek sınırlanmakta, cinsel ilişki sırasında hissedilen sancı ve acı artarken, memnuniyet düşmektedir. Ayrıca bunalım ve anksiyete bozuklukları için verilen çoğu hap da cinsel isteği fena etkileyebilir.

Trisiklikantidepresanlar kadınlarda romantik hisleri olumsuz etkilerken, erkeklerde SSRI türü antidepresanlarkötü etki yaratmaktadır.

Cinsel isteği azaltıyor!

Menopoza Girmek
Menopoza girmenin olumlu yanı adet dönemlerinin sıkıntılarından kurtulmak olsa da, değişen hormon seviyeleri cinsel isteği azaltan nedenler aralarında yer alabilir. Menopoz sonrası dönemdeki kadınların yarısından çoğu cinsel gönülsüzlük yaşadığını belirtmektedir.

Bir kadın yaşlandıkça östrojen ve testosteron hormonları azalır ve bu hormonlar cinsel açlık ile ilişkilidir. Keza vajinal kuruluk da bu dönemde yaşanabildiğinden, ilişki esnasında gelişen acı riski kadını ilişkiden soğutabilir.

Cinsel isteği azaltıyor!

Mükemmeliyetçi Olmak
Eşlerinin kendilerinden mükemmel olmalarını beklediğini düşünen kadınların cinsel isteksizlik yaşaması daha olasıdır. Çünkü partnerlerinden hissettikleri zorlama cinsel özgüveni azaltır ve cinsel kaygıyı artırır. Bu da sıradan olarak libidoyu kötü etkiler.

Cinsel isteği azaltıyor!

Yetişmesi Gereken İşler Olması
Kadınların cinsel isteklerinin yüksek olması için genel olarak rahatlayabiliyor olmaları ve zevke odaklanabilmeleri gerekir. Herkesi kendinden önce düşünmeye alışınca, dikkati dağılabilir ve hayatın stres faktörleri seksi düşünmeyi zorlaştırır.

Erkeklere oranla stresli kadınların cinsel olarak havaya girmesinin daha şiddet olduğu görülmüştür. Ama iyi haber de şudur ki, muhtemelen gerginlik yaratan etmen ortadan kalkınca cinsel arzu de normale dönecektir.

Cinsel isteği azaltıyor!

Yeni Bir İlaca Başlamak
İlaçlar hormon seviyelerini değiştirebilir, bu da libidoyu azaltabilir. Kronik problemleri tedavi etmek için kullanılan birçok hap, doğum denetim hapları ve antidepresanlar cinsel ricası azaltabilirler.

Hatta antidepresanlar orgazm olmayı imkansız hale bile getirebilir. Eğer ilaca başladıktan daha sonra cinsel isteğinizde değişme fark ediyorsanız, çekinmeyin ve doktorunuzla görüşün.

Cinsel isteği azaltıyor!