Ana Sayfa İlişkiler & Cinsellik Bu hareket ön sevişmeden daha etkili

Bu hareket ön sevişmeden daha etkili

56
0
Paylaş
Bu hareket ön sevişmeden daha etkili
Bu hareket ön sevişmeden daha etkili

Amerikalı bilim insanlarının yaptığı araştırmaya tarafından kadınların üçgenin taban olmayan kenarı bileklerine vurmak libidolarını ön sevişmeden daha artı arttırıyor. 

Ayaktan omurga köküne gönderilen elektrik sinyalleri genital bölgeye bir kan dalgası göndererek kadının cinsel dürtüsünü arttırıyor. 30 dakikadan daha kısa sürede bayan gıdıklayıcı bir ürperti hissediyor. Bu da cinsel uyarımı tetikliyor.

Çalışmalarda böyle vuruşların 30 ayrı kadının cinsel dürtüsüne olan etkisi inceleme edildi. Kadınların yaklaşık olarak yarısı hayatlarının bir noktasından sonradan libidolarını kaybediyor. Bilim insanları bu araştırmalar doğru cinsel uyarılma bozukluğuna karşısında ilaçtan daha ucuz bir alternatif bulunabileceğini umuyor.

Araştırmanın yazarı Michigan Üniversitesi Profesörü Tim Bruns, “Stimülasyon 3 ay her tarafında tekrarlanırsa vajinaya kan akışını ve sinir bağlantısını daha iyi ayla getirebilir. Cinsel uyarılma bozukluğu semptomlarını hafifletebilir.” diye konuştu.

Cinsel arzuyu arttırıcı gıdalar

Araştırma için kadınların bileklerine ince bir iğne yerleştirilerek elektrik dalgası verildi. Tibial sinir aracılığıyla omurga köküne gönderilen dalgalar teoride kadınların özel bölgelerine kan akışını arttırıyor. Tedavinin bir bağlı etkisi olup olmadığı az önce bilinmiyor oysa araştırmacılar umutlu.

 

PembeNar Özel