Ana Sayfa Güzellik & Bakım Meme büyütme estetiği

Meme büyütme estetiği

135
0
Paylaş
Meme büyütme estetiği
Meme büyütme estetiği
Meme büyütme ameliyatları gerçekleştirilirken meme implantı kullanılabilir, yağ transferi yapılabilir ya da dolgu enjeksiyonları kullanılabilir. Bu işlemlerin hepsinin  hastane veya klinik ortamda plastik cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.
 
Silikon meme protezleriyle yapılan meme büyütme ameliyatları  günümüzde en çok tercih edilen meme büyütme yöntemidir. Bu operasyon ile memenizin dolgunluğunu arttırılırken , göğüslerinizin asimetrisini düzeltebilir ve en önemlisi görüntünüzle birlikte özgüveninizi artırabilirsiniz. Ayrıca meme implantları mastektomi ya da yaralanma sonrasında meme rekonstrüksiyonu için de kullanılabilir.
 
Meme büyütme ameliyatı ile ne yapılamaz?
 
Tek başına meme büyütme estetiği ile sarkmış olan göğüslerin dikleşmesi her zaman mümkün olmamaktadır.  Hem hacim kaybı hem de sarkma varsa hem meme büyütme hem de meme dikleştirme ameliyatı yaptırmanız gerekir.  Eğer göğüsleriniz dolgun ama sarkıksa sadece meme dikleştirme ameliyatı  da ideal sonucu vermeye yetecektir. Dikleştirme ve meme büyütme ameliyatı gerekliyse  , bu  iki operasyon çoğu zaman  aynı anda yapılır. Ancak plastik cerrahınızın tercihine göre ayrı operasyonlarla da gerçekleştirilebilir.
 
Meme büyütme estetiğinin maliyeti nedir?
 
Göğüs büyütme estetiği yaptıracaksanız fiyatların değişiklik gösterdiğini unutmamalısınız. Meme büyütme ameliyatında fiyatlar belirlenirken anestezi, Hastane, yapılacak olan tıbbi testler ve  plastik cerrahınıza göre ücretler değişmektedir.  Kullanılan meme implantının türüne göre de  fiyat değişiklik gösterir. Tamamen estetik amaçlı olan meme protezi uygulamalarının sigorta kapsamında olmadığını bilmekte fayda vardır.
 
İdeal meme boyutu neye göre belirlenir?
 
Meme büyüklüğü kişinin boy, kilo ve genel vücut yapısı göz önüne alınarak belirlenir. Göğüs kafesi şeklinin dar veya geniş olması, mevcut  göğüslerin büyüklüğü gibi faktörler de göz önünde bulunur. Amaç taşırken zorlanılmayacak, vücudun genel hatlarıyla uyumlu hem estetik hem de doğal duracak bir göğüslere kavuşturmaktır. 
 
Göğüs büyütme ameliyatından sonra iyileşme süresi ise kişinin genel sağlık durumuna, yaşam tarzına ve cerrahının tavsiyelerine sağladığı uyuma göre değişiklik gösterir. Ayrıca plastik cerrahın uyguladığı tekniğe göre de farklılık gösterebilir.  Meme implantının göğüs kasının altına ya da üstüne konulması veya cerrahi kesinin yapıldığı yer de iyileşme süresini etkileyebilir.
 
Kullanılan ameliyat tekniğine ve yapılan işe göre değişmekle beraber  herşey yolunda gittiği taktirde 5- 7 gün sonrasında  normal iş yaşantısına dönülebilir.
 
Göğüs güzelliği kadınlar için en önemli estetik ögelerin başında gelir. Eğer doğal göğüs şeklinizden memnun değilseniz ve daha güzel göğüs şekliniz ve büyüklüğünüz olsun istiyorsanız meme büyütme estetiğinden faydalanabilirsiniz. Meme  büyütme estetiği en gelişmiş estetik cerrahi türlerinden birisidir. 
 
Op.Dr. Deniz Küçükkaya
http://denizkucukkaya.com/