Ana Sayfa Güzellik & Bakım Kusursuz güzellik: Altın oran

Kusursuz güzellik: Altın oran

150
0
Paylaş
Kusursuz güzellik: Altın oran
Kusursuz güzellik: Altın oran

 Yine bu araştırmalar göstermiştir ki, güzel bir yüz için bu ölçümlerin değeri ırktan ırka değişmemektedir. Yani Japonya’da güzel sayılan bir kişinin orantıları ile Finlandiya ya da Jamaika’da güzel sayılan kişilerin orantıları çok benzer özellikler gösterir.

Vücudun orantılı şekilde şekillendirilmesi için lazer lipoliz

Güzellik evrenseldir ve bunun matematiksel değerleri vardır. Op.Dr. Coşkun L.Taşçı bunu şöyle açıklıyor; “Biz plastik cerrahlar gerçekleştirdiğimiz ameliyatlarda bu prensibi temel alarak planlamalar yaparız.  Vakaların %85’inde eğer özel bir duygusal problem yoksa ve hastanın istekleri gerçekçiyse, hastanın istekleriyle bizim planlamalarımız örtüşür.

Son yıllarda kullanmaya başladığımız 3 boyutlu simülasyon sistemi bu planlamaların kişiye özel bire bir olarak anında yapılıp değerlendirilmesini sağlıyor. Bu sayede planlamaların örtüşme oranı neredeyse %95. Yüzde yüz olmamasının tek sebebi insanların birbirine benzer farklı doku ve cilt davranışlarına sahip olması.  Bazen güzel hastalarımız zayıflamak için kilo verdiklerinde özellikle yüzde daha yaşlı, sarkık ve çirkin bir görüntü ortaya çıkıyor.

Unutmamak lazım “ Bir gram et bin ayıp örter”  ata sözünün özellikle yüzde çok doğru olduğu durumlar sıkça geçerli. Bu grup hastalarımıza eğer Diyet yaparak zayıflamak istiyorlarsa bu tür sonuçlar ortaya çıkabileceğini fotoğraflarla anlatmaya çalışıyoruz.

Bu özelliklere sahip olan hanımlara temel önerimiz vücudun orantılı olarak şekillendirilmesi. Bunu için lazer lipoliz en uygun tedavi seçeneklerden biri. Tabii ki bu işlemin yanı sıra bazı hastalarda iyi planlanmış bir diyet programı da iyi sonuçlar verebilir.

Ancak 2 kilo verdim ama sadece yüzümden diyorsanız ve 10-15 kilo vermeyi düşünüyorsanız diyet işini tekrar bir düşünmenizi öneririm. Çünkü yüzünüzde çok işe yarayan bu yağ dokusunun kaybını yerine koymak çokta kolay bir iş değil ve yüzyıllardır yüzde çıkık ve dolgun elmacık kemikleri değişmeyen bir güzellik kriteri.”