Ana sayfa İlişkiler Aşk Günümüz İlişkileri Neden Çabuk Bitiyor?

Günümüz İlişkileri Neden Çabuk Bitiyor?

65
0
PAYLAŞ

İlişkilerden herkesin şikayet ettiği konu eskiden ilişkiler bu kadar kolay yaşanmadığı ve kolay harcanmadığı. Çiftler bir ilişkiye ömür boyu aynı yolda yürüme niyetiyle başardı. Her şeye, her an ulaşabildiğimiz bu çağda ise ilişkilerde kolay erişilip kolay vazgeçilir hal aldı. Peki neden? İşte cevaplar…

Bir ilişkiye Hazır mıyız?

İlişkilere de bencilce başlıyoruz evet. önce ben demekte çok sakınca olmasa da hep ben demek ilişki için uzlaşma yollarını kapar. Böylece uzlaşmaya, kendimizi feda etmeye ve koşulsuz olarak sevmeye hazır değiliz. Beklemek istemiyoruz, bir anda her şeye sahip olmalıyız. Duygularımızı tam anlamıyla yaşamaya bile izin vermiyoruz. Hislerimizi bir bohçaya doldurup zamana bırakıyoruz.

Sevgili değil bize her şey olacak birini arıyoruz.

Modern zamanlarda, yalnızlığımızı bir nebze paylaşacak, bizi sık sık arayacak, birlikte sinemaya gidecek sosyal zeminli ilişkiler kuruyor, öyle insanları tercih ediyoruz. Bizi anlayan, bizi hem acı çektiğimizde hem de mutlu zamanlarımızda destekleyecek bir kişiyi değil. Can sıkıcı hayatları sevmiyoruz ve bu yüzden hayatlarımızı maceraya dönüştüren neşeli bir arkadaş arıyoruz.

Para için yaşar haldeyiz

Sevgi için zaman ve alanımız yok çünkü her şeyimizi para kazanmak için harcıyoruz.

 

Sabrımız Tükenmiş

Aşık olduğumuz zaman ilişkilerimizin olgunlaşmasını istiyoruz. Ancak mümkünsü bu çok da uzun sürmesin istiyoruz. Hiçbir şeyin kendimizde, zamanımıza hatta sevgimize değmediğini düşünüyoruz.

İlişkilerin biri bitiyor biri başlıyor

Günümüzde çoğunluk tek bir insanla hayatını geçirmek istemiyor. Adaylar arasında tercih yaparak daha iyi olduğu düşünülen kişi diğerine tercih ediliyor. Yani ilişkilerin biri bitiyor biri başlıyor.

 

Teknolojiye bağımlıyız

Teknoloji bizi gereğinden fazla yakınlaştırdı. Çoğu durumda metinler, sesli mesajlar, sohbet mesajları ve görüntülü görüşmeler yüz yüze iletişimin yerini aldı. Artık birlikte vakit geçirmek zorunda değiliz. Zaten birbirimiz hakkında çok şey biliyoruz. Konuşacak bir şeyimiz kalmadı.

Bir yere bir ilişkiye bağlanmak istemiyoruz.

İlişkiler için bir yana bir yerde uzun süre kalmaktan dahi ölesiye korkuyoruz. Bu nedenle kimsenin hiçbir şeye hayatını adama gibi bir düşüncesi kalmadı.

 

Yatak arkadaşlığı normalleşti

Bugün, evlilik dışı cinsellik modern yaşamı normalleri arasında girdi. Artık içinde duygu olmadan sadece cinsel tatmin amaçlı yatak arkadaşlığı normalleşti

 

Mantık ön planda

Fazlaca mantıklı bir kuşak oluştu. Her şeye mantık çerçevesinden bakmak, daha az insan, daha az duygu ve his anlamına geliyor.

 

İlişkiler adına fazlaca korkularımız var

Yeni ilişkiler, hayal kırıklıkları, duygusal yaralar ve kırık kalplerden korkuyoruz. Bu yüzden insanların hayatımıza girmesine izin vermiyoruz. Etrafımızda duvarlar inşa ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here