Ana Sayfa Ev & Dekorasyon Dekorasyonda yapılan hatalar

Dekorasyonda yapılan hatalar

80
0
Paylaş
Dekorasyonda yapılan hatalar
Dekorasyonda yapılan hatalar

Ev dekore ederken yapılan basit hatalar var.Özellikle dikkat etmeniz gereken küçük tüyolarla evinizi daha da güzelleştirebilirsiniz. Böylece hem siz hem de gelen misafirleriniz evinize bayılacaklar.

Takımlar

Bilhassa yeni evlenen çiftler mobilya mağazalarına gidip izdivaç paketi adı aşağı salon, yemek odası ve yatak odası takımlarını birebir benzer model olarak almaktadır. Bunun yanı sıra sadece salon takımını da aynı modelden alabiliyorlar. Yapılan en büyük hatalardan biri olan bu durumun önüne geçmeniz çok kolay. Oturma grubu olarak üçlü ve ikili kanepeler yerine köşe takımı seçim edebilirsiniz. Köşe takımınıza uygun iki adet ayrı berjer alarak salonunuzu güzelleştirebilirsiniz.

Renk Kullanımı

Özellikle mobilyalarınızın renk kullanımını klişe renklerden yanlamasına seçmemelisiniz. Evinizde bir farklılık istiyorsanız herkesin kullandığı toprak renkleri, krem, gri ve siyah renklerden uzakta durmalısınız. Genelde halk riske girmemek için bu renkleri seçim eder ama ayrı renklerle de hoş bir harmoni yakalayabilirsiniz.

TV Ünitesi

TV ünitesi artık herkesin tercih ettiği bir mobilyadır. Özellikle bazıları o kadar büyüktür ama ev içerisinde gözünüzün yorulmasına neden olur. Genel Olarak yanlarında raflar bulunan TV üniteleri, raflarına konulan biblolar ve fotoğraflar ile hoş bir şekilde dekore edilebilir. Oysa bu dekorlar televizyon izlerken dikkatinizin dağılmasına sebep olabilir. Bu yüzden TV keyfi yapmayı seviyorsanız dikkatinizi dağıtacak büyük TV üniteleri almaktan kaçınmalısınız.

Kendin yap: Süsleyici altın halka çerçeve

Aydınlatma

Evinizin her odası için avize almak hatalı bir dekorasyon fikridir. Şık bir aplik ve güzel bir gece lambası ile de aydınlatma sağlayabilirsiniz. Bu nesil ürünler keza dekorasyon açısından keza de göz sağlığınız için epeyce önemlidir.

Tablo

Duvarlarınızın olmazsa olmazı tablolardır. Tabloları konumlandırırken de hatalar yapılıyor. Bu ürünleri asarken göz hizanızda olmasına dikkat etmelisiniz. Göz hizasının fazla üstünde veya çok aşağıda konumlanan tablolar fena bir manzara oluşturur.