Ana Sayfa Ev & Dekorasyon DEHB sorununu hafifletecek dekorasyon önerileri

DEHB sorununu hafifletecek dekorasyon önerileri

83
0
Paylaş
DEHB sorununu hafifletecek dekorasyon önerileri
DEHB sorununu hafifletecek dekorasyon önerileri

Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) sorununu, evinizde hafifletmenin yolları var. DEHB’li insanların çoğunlukla, yaşama ortamlarında bir şey kaybedip stres altında kalıyor. DEHB sorununu günlük yaşantınızda oluşturacağınız bazı kolaylıklarla hafifletmeniz mümkün. 

Gereksinim sepeti oluşturun

DEHB olan halk müziği günün her saati gereklilik duyacakları şeyler için kapı önünde bir kutu ya da sepet oluşturmalı. DEHB olan ahali sık sık anahtarlar, cüzdan, cep telefonu gibi çoğu eşyalarını kaybederler. Oluşturdukları bu sepet eve antre çıkışlarında onlara büyük katkı maddesi sağlayacaktır. 

Ödenecekler sepeti oluşturun

Belli bir alanı “fatura ödeme bölgesi” olarak adlandırın ve zarf, kalem, pul gibi fatura ödemelerinde gereksinim duyulan ürünler için bir sepet oluşturun. Bu sayede fatura ödeme sürecinde gereksinim duyacağınız şeylere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Çocuklarda Uyarı Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu

3 renkli gereksinim sepeti

Oluşturacağınız 3 renkli sepet ile hemen halledilmesi gereken şeyler, bekleyebilir olan şeyler ve atılması gereken şeyler olarak ayırabilirsiniz. Bu sepetler baştan sona ihtiyaçlarınızı daha kolay halledebilirsiniz.

Akıllı telefon kullanın

Akıllı telefonların gelişimi DEHB olan halk müziği için bir nimet. Randevuları planlamanın yanı sıra, insanlara yapması gereken şeyleri andırmak için gün baştan başa alarmlar ayarlanabilir. Örneğin, “her Sabahleyin saat 6’da duş al” gibi bir hatırlatıcı sağlanabilir.

İnsanlardan destek alın

DEHB hastası, bir şeyleri organize ederken zorlanabilir. Bu yüzden aile ya da arkadaşlarınızdan takviye isteyebilirsiniz. Onlarla zaman geçirmek ve zihin alışverişinde bulunmak stresinizi azaltarak sizi sakinleştirecektir.

Evinizi maviye boyayın

DEHB olan biri için mavi en iyi renk diyebiliriz. Çünkü mavinin yatıştırıcı etkisi DEHB hastalarının beyin dalgalarında fazla yatıştırıcı bir etkiye sahip olduğunu gösteriyor.

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)