Ana sayfa Sağlık Genel Sağlık Egzersiz Yapmak İçin 5 Zevkli Neden

Egzersiz Yapmak İçin 5 Zevkli Neden

74
0
PAYLAŞ

Londra Olimpiyat Halter Akademisi’nde antrenör Sarah Hilton, “Egzersiz vücutlarımızı değiştirir, ancak gerçek büyü aklımızda olur” diyor. Ne için bekliyorsun? İşte egzersizin 5 zevkli nedeni…

Mutlu Eder;

Temel bilgilerle başlayalım. Egzersiz bize iyi hissettiriyor çünkü endorfin olarak bilinen ve ağrı ve stresin azalmasına yardımcı olan, iştahı düzenleyen ve öfori hissi yaratan kendine özgü iyi kimyasallar çıkartıyor.

Beyninizi Her Uyanık Tutar

Journal of Comprehensive Physiology’da yayınlanan araştırmaya göre, düzenli egzersiz, bilişsel işlevleri geliştirir, zihinsel yaşlanmayı yavaşlatır ve bilgiyi daha hızlı işleyebilmemize yardımcı olur.

Depresyonu yenmeye yardımcı olur

Yakın zamanda yapılan bir araştırmada, sıklıkla egzersiz yapan kişiler, daha az egzersiz yapanlara kıyasla, depresyon, öfke, stres ve güvensizlik duygularını önemli ölçüde azalttığını bildirmiştir.

Uykusuzluğu yok eder

Amerikan Ulusal Uyku Vakfı, güçlü egzersizcilerin, egzersiz yapanlara göre iyi bir gece dinlenmek için iki kat daha büyük olduğunu bildirdi. Hiçbir şey bizi iyi, kesintisiz bir gece kulübesinden daha iyi hissettirmiyor, değil mi?

Strese karşı bir panzehir

ABD’de yapılan bir hayvan araştırması egzersizin beyni yeniden düzenlediğini ve böylece strese verilen tepki azaldığını ve endişenin normal beyin işlevini etkilemeyeceğini keşfetti. Grup egzersizleri, bize beyin-sohbetçiden ve bugünümüze kadar yükselmelerini sağladığı için kapanışa yardım etmede de etkilidir. Şimdiye kadar Zumba sınıfında olan biri biliyorsa, eğlenceli bir öğretmenle başa çıkmaya ve yeni hamleleri hızlandırmaya çalışırken endişeleri bırakmak daha kolay!

Avantajlarını artırın
Ne yapmak istediğinizi düşünmek veya daha sonra kendinizi harika hissettiğinizi görmek için her egzersizden önce beş dakika ayırın. İşler zorlaşırsa, olumlu kalmaya yardımcı olması için bu görüntüyü veya niyeti getirin. Bir eğitim günlüğü tutun. Gelişmenizi takip etmek motivasyonunuzu korumanın mükemmel bir yoludur. Zaman zaman kendinize bakın, ne kadar ilerlediğinize dikkat edin ve benlik saygınızı artırmak için izleyin!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here