Ana Sayfa Aile Düğün gününüze hazırlıklı olun

Düğün gününüze hazırlıklı olun

114
0
Paylaş
Düğün gününüze hazırlıklı olun
Düğün gününüze hazırlıklı olun

Düğün gününüzde yanınızda bulunduracağınız manâlı eşyalar bir uçtan bir uca içiniz sıcacık olabilir. Bu Vesile Ile oluşabilecek herhangi bir negatif duruma anında müdahale edebilirsiniz. Nikah gününde genelde stresli olan gelinler bu şekilde stresini en üye indirebilmektedir.Bin bir emekle seçtiğiniz gelinlik, düğün yeri, fotoğrafçı ve kuaför gibi şeyler arasında mekik dokurken yanınızda yardımınıza koşacak bir çanta olması gerekir.

İlk yardım malzemeleri

Yanınızda bulundurmanız gereken en kayda değer malzemeler aralarında birincil yardım malzemeleri yer alır. Başınızın ağrısını giderebilecek ilaçlar, ufak kazaları kapatmaya yarayan yara bantları ve midenizi rahatlatmaya yönelik nane şekeri gibi çoğu ürünü yanınızda bulundurarak kendinizi garanti altına alabilirsiniz. Böylelikle nikah gününüz baştan başa oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçebilirsiniz.

Makyaj malzemeleri

Gelinler genellikle saçlarını ve makyajlarını sabahın erken saatlerinde yaptırdıkları için akşam sabahki gibi gözükmek bazen problem haline gelebilmektedir. Bunun önüne geçebilmeniz için yanınıza alacağınız makyaj malzemeleri defalarca aynı görünmenizi sağlayacaktır. Saçınızda oluşabilecek bir dağınıklığın önüne geçebilmek için saç tokalarınızı yanınızda bulundurabilirsiniz. Bunların yanı sıra çantanızda deodorant, roll-on, diş ipi, kürdan ve cımbız gibi malzemeleri bulundurmanızda da fayda vardır.

2018 Gelinlik Modası: Bohem

Yanınızda bulunması gereken öteki malzemeler

Gelinliğinizin üstüne içtiğiniz meyve suyunun döküldüğü hatıra düşünün. Hazırlayacağınız çantayakoyacağınız tebeşirle o alanı boyayabilirsiniz. Çorabınızda oluşabilecek bir kaçığın önüne geçmek için oje sürebilirsiniz. Oluşabilecek herhangi bir sökük için ise minik dikiş setini yanınızda hazır bulundurmalısınız. Herhangi bir regl tehlikesini de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Yanınızda mutlaka tampon ya da pedbulundurmayaözen göstermelisiniz.

Saçınızı açık haliyle kullanacaksanız olası bir bozulmanın önlemek için tarak, saç düzleştiricisi veya maşanızı da bu çantaya eklemenizde avantaj var. Düğün günü sabah akşama kadar koşuşturma içinde olacağınız için topuklu ayakkabınız ayaklarınızı şişirebilir. Bunun önlemek içinse bir babet ya da spor ayakkabınızdan yardım almalısınız.

Yiyecek ve içecek 

Sabahtan akşama kadar süren bu süreçte ara sıra kendinizi unutup ne bir yiyecek ne de bir içecek tüketemeyecek ayla gelebilirsiniz. Arzu hissettiğiniz anda çantanıza önceden koymuş olduğunuz bir şişe su ve hazırladığınız hafif bir sandviç bu özel gününüzde size destek olacaktır.